JET SKI COMPETITION 2015 събра екстремни спортисти в Приморско

За първи път бе представен масов старт на джетове

Приморско излъчи победителите в третия кръг от Републиканското първенство по джет, което се проведе на плаж „Перла” край града. В надпреварата, проведена под патронажа на кмета на Община Приморско д-р Димитър Германов, се включиха над 40 участника от цялата страна.

Неблагоприятното време и големите вълни не попречиха на състезателите  в JET SKI COMPETITION 2015 да се впуснат в битка за челните позиции. Бурното море направи надпреварата още по- атрактивна, а джет феновете още по- мотивирани. Предизвикателствата бяха в категории прав джет (jet ski), седнал джет (runabout) до 200 и над 200 конски сили. Масовият старт на няколко джета също даде възможност на състезателите да покажат своите умения.

След надпреварата в морската община беше оформено и крайното класиране на  Black Sea Open Jet Ski Tour 2015, който започна от Царево, премина през Балчик и акостира в Приморско.

11951956_1052522341433759_2372184197663203797_nПри жените в категория runabout с 50 т. първа е Мария Николаева. С 60 т. в категория runabout и с 56 т. в Jet ski Алекс Петров оглави крайното класиране при децата.

Иван Манолов от Приморско зае челната позиция с 49 т. в Jet ski.

В Runabout Open и Runabout Pro (масов старт) Кристиян Киров стана първенец с 60 т.

Валентин Захариев завърши участието си в Приморско, като оформи крайното класиране с 49 т. в категория Runabout Novice 185 hp и това му спечели републиканската титлата.

JET SKI COMPETITION 2015 в Приморско ще остане в спортната история с атрактивен спортен спектакъл, мощни машини, адреналин, красиви жени, много музика и веселие, подсилвано от Атанас Михайлов в ролята на водещ и DJ Vladislav Rashkov!