Златен и сребърен медал за ветроходци от Приморско

Със златен и сребърен медал се окичиха младите състезатели от клуба по ветроходство в гр. Приморско на Националната регата „Бриз Пролет”, която се проведе на 12-ти и 13-ти април във водите на варненското езеро.

Отлично представяне показаха младите надежди на Приморско от клуба по ветроходство – Кристиян Бодуров, който спечели надпреварата в клас „Оптимист” и това го изкачи на първото място в класирането, а след него и съотборникът му Даниел Бодуров, извоювал сребърения медал. Младите таланти мериха сили с общо 54 състезателя от този клас, но спортният хъс и добрата подготовка ги изстреля на челните позиции. Малко не достигна на Жулиен Владов  от приморския клуб да се окичи с бронзов медал. Той остана четвърти в клас „Лазер Радиал”.

В регата „Бриз Пролет” се включиха над 100 яхти от клубове от цялата страна. Състезателите имаха възможността да покажат своите умения в 8 класа -„Оптимист“, „Кадет“, „Лазер 4,7“, „Фин“, „Лазер Радиал“, „Лазер Стандарт“, „420“ и „470“.