Шестото издание на „Включи града” започва след броени дни. Фестивалът стартира на 16 юни, петък. В първия фестивален ден градският символ на Бургас – Мостика (Моста) ще се превърне в концертна сцена за фолклорни клубове и формации. Очакваме в събитието да се включат над 15 клуба от Бургас и над 10 клуба от Стара Загора, Разлог, Поморие, Дупница, Добринище и други градове от страната. Предизвикателството е отправено към всички бургазлии и любители на народните танци. Началото е от 19 часа на Моста.
В събота и неделя Моста ще бъде сцена и на два рок концерта с участието на група „Nevermind“, „Souicore“, „Stiff Bones“, „Стокхолм“ и „Шантаж“.
От 21.30 часа на Балюстрадата „огнени кокилари“ ще се разходят между хората и ще ги пренесат в древна Индия, където се заражда теорията за петте стихии /елемента/- въздух земя, вода, огън и етер.
Вторият и третият ден ще бъде времето на буболечките. Из целия град ще плъзнат насекоми с размери на къщи. Като „Охлюмотив“ с 8 метра дължина и 3 метра височина, който ще се разходи по „Богориди” на 17 юни от 21 часа. И като 6-метровите богомолките пак там, но на 17 юни.
Всички фестивални дни са пълни с изненади.
Ето и цялата програма:
Включи града 2017 Петък 16 юни
18.00-22.00
Събитие: Арт инсталация „Ветропоказателят на седемте морета“
Място: Културен център Морско казино
18.00-22.00
Събитие: Изложба илюстрации „Книги в движение“ на Галина Миклинова
Място: Галерия – музей „Георги Баев“
Събитие: Изложба „Живопис“ на Атанас Атанасов
Място Галерия „Пролет“
Събитие: Изложба „Акварел“ от фонда на галерията
Място БХГ „Петко Задгоски“
Събитие: Изложба „Графика и „Живопис“ на Надя Пеовска и Елисавета Ангелова
Място: Галерия на Дружеството на бургаските художници
Събитие: Ретроспективна изложба на Христо Тодоров
Място: Художествена галерия Бургас
18.00-19.00
Събитие: Включи класиката със струнен квартет“Арте“
/Концерт на струнен квартет „Арте“/
Място: Галерия „Пролет“
Събитие: Включи балета
/Изпълнение на детски балетен театър „Капка“/
Място Галерия на Дружеството на бургаските художници
Събитие: Включи илюстрования стих с Христо Тодоров
/литературно четене на стихове илюстровани от Христо Тодоров/
Място Художествена Галерия „Бургас“
Събитие: Рисуване с колела
Място: Балюстрада
19.00-20.00
Събитие: Включи класиката с Благовеста Рядкова
/класически изпълнения на роял от Благовеста Рядкова/
Място: БХГ „Петко Задгоски“
19.30-20.30
Събитие: Включи мегдана
/Масово надиграване/
Място: Мостика
20.30-21.30
Събитие: Включи танца
/Салса Парти/
Място: Балюстрадата
21.30- 22.00
Събитие: Включи огнените кокилари
Място: Балюстрадата
22:00-23:00
Събитие:Включи киното
/Прожекция на филми/
Място: Автогара юг, Регионална Библиотека „П.Яворов“ -ул. „Богориди“ 21
Включи града 2017 Събота 17 юни
10.00-22.00
Събитие: Арт инсталация „Ветропоказателят на седемте морета“
Място: Културен център Морско казино
10.00-20.00
Събитие : Изложба илюстрации „Книги в движение“ на Галина Миклинова
Място: Галерия – музей „Георги Баев“
Събитие: Изложба „Живопис“ на Атанас Атанасов
Място Галерия „Пролет“
Събитие: Изложба „Акварел“ от фонда на галерията
Място БХГ „Петко Задгоски“
Събитие: Изложба „Графика и „Живопис на Надя Пеовска и Елисавета Ангелова
Място: Дружеството на бургаските художници
10.00-20.00
Събитие: Turn on the photobooth /Включи фотопавилиона
Място: Стената на приказките
10:00-11.00
Събитие: Изтанцувай града
/Танцова разходка с „Дюн“/
Място: Алеи в морската градина
/Блюстрада – Летен театър- Експоцентър Флора Бургас/
Събитие: Включи Стено-графиката
Място: Графична база – графити стена
10.00-12.00
Събитие: Арт Работилнички
Място: Стената на приказките
10.00-11.00
Събитие: Детски приказки за духови музикални инструменти
/концерт на НУМСИ „Панчо Владигеров“
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
11.00-12.00
Събитие: Включи класиката с дамски квартет „Вива“
/Концерт на струнен квартет „Вива“/
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
12.00-13.00
Събитие: Включи класиката със струнен квартет „Арте“
/Концерт на струнен квартет „Арте“/
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
11.00-14.00
Събитие: „Включи града харесва младите“
/Пикник, флашмоб и уъркшоп с балет „Котките“ към танцова школа „Естрела“/
Място: градинката до Графична база
11.00-12.00
Събитие: Театрален спектакъл“Малката баба Яга“
Място: Стената на приказките
11.00-13.00
Събитие: Нарисувай светът през погледа на пеперуда
/уъркшоп за рисуване с деца/
Място: Дружеството на бургаските художници
16.00-17.00
Събитие: Изтанцувай Града
/Танцова разходка с „Дюн“/
Място: Алеи в морската градина
/Блюстрада – Летен театър- Експоцентър Флора Бургас/
16.00-18.00
Събитие: Арт Работилнички
Място: Стената на приказките
17.00-18.00
Събитие: Играй с „Дюн“
Място: Стената на приказките
16.00-19.00
Събитие: „Глината оживява“
/уъркшоп за изделия от глина/
Място: Двора на Графична база
18.00-20.00
Събитие: Символът на Бургас
/уъркшоп за рисуване с възрастни/
Място: Галерия на Дружеството на бургаските художници
18.00-19.00
Събитие: „Театър без думи“
/Театрална постановка на НУМСИ „Панчо Владигеров“
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
19.00-20.00
Събитие: Включи балета – фрагменти от класическия балет
Място: Пушкиновата алея
20.00-21.00
Събитие: Включи класиката с НУМСИ „Панчо Владигеров“
/Симфоничен концерт на НУМСИ „Панчо Владигеров“ /
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
20.30-21.30
Събитие: Включи класиката с Трио „Куатро“
Място: Галерия – музей „Георги Баев
21.00-21.45
Събитие: „Охлюмотив“
/Улично шествие/
Маршрут: Културен център Морско казино – ул. „Богориди“ – сградата на Община Бургас
22.00-00.30
Събитие: Включи рока
/Рок концерт с участието на група „Nevermind“ „Souicore“ „Stiff Bones“
Място: Мостика
22.00-23.00
Събитие: Включи тока в снимката
/Интерактивна светлинна игра/
Място: Балюстрадата
22:00-23:00
Събитие:Включи киното – Прожекция на филми
Място: Автогара юг, Библиотека „П.Яворов“
Включи града 2017 Неделя 18 юни
10.00-22.00
Събитие: Арт инсталация „Ветропоказателят на седемте морета“
Място: Културен център Морско казино
10.00-20.00
Събитие : Изложба илюстрации „Книги в движение“ на Галина Миклинова
Място: Галерия – музей „Георги Баев“
Събитие: Изложба „Живопис“ на Атанас Атанасов
Място Галерия „Пролет“
Събитие: Изложба „Графика и „Живопис на Надя Пеовска и Елисавета Ангелова
Място: Дружеството на бургаските художници
10.00-20.00
Събитие: Turn on the photobooth /Включи фотопавилиона
Място: Стената на приказките
10.00-11.00
Събитие: Изтанцувай града
/Танцова разходка с „Дюн“/
Място: Алеи в морската градина
/Блюстрада – Летен театър- Експоцентър Флора Бургас/
Събитие: Включи Стено-графиката
Място: Графична база – графити стена
10.00-12.00
Събитие: Арт Работилнички
Място: Стената на приказките
10.00-11.00
Събитие: Детски приказки по Джани Родари
/Концерт на НУМСИ „Панчо Владигеров“
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
11.00-12.00
Събитие: Включи класиката с дамски квартет „Вива“
/Концерт на струнен квартет „Вива“
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
11.00-12.00
Събитие: „Включи града харесва младите“
/Танцово колело и уъркшоп с танцова школа „Ритъм ескейп“/
Място: градинката до Графична база
11.00-12.00
Събитие: „Марионетката“
/Куклена улична атракция с Ирена Ненчева/
Място: Стената на приказките
11.00-13.00
Събитие: Нарисувай светът през погледа на пеперуда
/Уъркшоп за рисуване с деца/
Място: Дружеството на бургаските художници
16.00-18.00
Събитие: Арт Работилнички
Място: Стената на приказките
16.00-19.00
Събитие: „Глината оживява“
/Уъркшоп за изделия от глина/
Място: Двора на Графична база
18.00-19.00
Събитие: Изтанцувай града
/Танцова разходка с „Дюн“/
Място: пл. Тройката – Компаса – Община Бургас
18.00-20.00
Събитие: Символът на Бургас
/уъркшоп за рисуване с възрастни/
Място: Галерия на Дружеството на бургаските художници
19.00-20.00
Събитие: Играй с Дюн
Място: пл. „Атанас Сиреков“ /Пред Общината
20.00-21.00
Събитие: Включи танца
/Концерт на танцова школа „Дюн“/
Място: пл. „Атанас Сиреков“ /Пред Общината
19.00-20.00
Събитие: Бключи балета
/фрагменти от класическия балет/
Място: Пушкиновата алея
19.00-22.00
Събитие: Включи Джаза
/Джаз концерт с участието на Духов оркестър и Джаз формация „Бургас“/
Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова
21.00-21.45
Събитие: „Богомолки“
/Улично шествие/
Място: Община – Богориди – Културен център Морско казино
22.00-00.30
Събитие: Включи рока
Рок концерт с участието на група „Стокхолм“ и група „Шантаж“
Място: Мостика
22:00-23:00
Събитие:Включи киното – Прожекция на филми
Място: Автогара юг, Библиотека „П. Яворов“