Бургас отново става младежка театрална столица

XI Празници на младежкото сценично изкуство „БУРГАСКИ ИЗГРЕВИ – Пролет` 2015” ще се проведат от  21 до 26 април във Военен клуб- Бургас

За 11-и път Бургас става столица на младежкото театрално изкуство. От 21 до 26 април на сцената на военния клуб ще се представят театрални колективи от цялата страна. Според регламента на фестивала те са разделени на училищни и извънучилищни състави, като се отчитат и възрастовите групи.

Бургаската театрална школа ще бъде представена от трупата на Румен Велев, театралното ателие при БСУ, трупата „Валери и приятели” и  състава на училище „Васил Априлов”.

Театралното събитие „се организира от Сдружение АртЦентър Компас, под егидата на Областния управител и със съдействието на Община Бургас.

Вижте програмата:

ИЗВЪНУЧИЛИЩНИ СЪСТАВИ

21 април
ВТОРНИК

11.00 ч. Младежка театрална школа
при Младежки културен център – Бургас
Ръководител Румен Велев
ЛЮБОВТА, СЕ ЗНАЕ – ДО СМЪРТТА ЩЕ ТРАЕ
от Зденек Подскалски
Режисьор: Румен Велев
Сценограф: Дамян Гочев
Хореограф: Жулиета Стоянова
Музикално оформление: Милена Добрева

14.00 ч. Театрална формация „Феникс”
към Сдружение „Феникс 2009” – Варна
Ръководител: Иван Михайлов
ЗА ШВЕЙК, ЗА НАС И ОЩЕ НЕЩО …
/„Здравей, приятелю от утре … ”/
от Ярослав Хашек
Режисьор и сценограф: Свилен Стоянов
Музикално оформление: Николай Стоянов

19.00 ч. Театрално ателие „БСУ”
при Бургаски Свободен Университет
Ръководител: Елефтери Елефтеров
НАПРАЗНИТЕ УСИЛИЯ НА ЛЮБОВТА
от Уйлям Шекспир
мюзикъл
Режисьор: Елефтери Елефтеров
Сценограф: Петър Хубеков
Хореограф: Теодора Киселичкова
Музикално оформление: Елефтери Елефтеров

22 април
СРЯДА

10.00 ч. Театрално студио МТ „Млади таланти”
при НЧ „Никола Вапцаров”– Банско
Ръководител: Марияна Думанова
С КИТАРА И ЛЮБОВ
от Валентин Георгиев и Константин Костов
Режисьор и сценограф: Марияна Думанова

11.30 ч. Театър „Арлекин”
при ОП „Младежки център” –Хасково
Ръководител: Румяна Георгиева
ИСТИНСКАТА ИСТОРИЯ НА МОНА ЛИЗА
от Веселин Стоянов
камерен спектакъл
Режисьор: Румяна Георгиева
Сценограф: Атанас Боев
Музикално оформление: Александър Шумаков

14.00 ч. Младежки театър „Буратино”
при ОП „Младежки център” –Хасково
Ръководител: Румяна Георгиева
МАРШРУТКА
от Елин Рахнев
Режисьор: Румяна Георгиева
Сценограф: Атанас Боев
Музикално оформление: Александър Шумаков

16.00 ч. МТ „Алтернатива”
при НЧ „Напредък 1869” – Горна Оряховица
Ръководител: Симеон Христов
СМЯХ В ТЕАТЪРА
буфосинхронада
Режисьор: Симеон Христов
Сценограф: Десислава Хаджигеоргиева
Хореограф: Никол Георгиева
Музикално оформление: Христо Колев

19.00 ч. Младежка театрална трупа „Валери и приятели”
при НЧ „Асен Златаров”– Бургас
Ръководител: Валери Еличов
„ЗАПОВЯДАЙ ! НИКОЙ ДА НЕ ВЛИЗА !!!“
по Карло Гоци
магическа комедийна приказка
Режисьор, сценограф, хореограф и музикално оформление:
Валери Еличов

23 април
ЧЕТВЪРТЪК

14.00 ч. Награждаване „Извънучилищни състави”
Поздравителен концерт с участието на МТ „Алтернатива”- Г. Оряховица и
Студио за сценични изкуства „Порос”- Бургас”

ПРОГРАМА
УЧИЛИЩНИ СЪСТАВИ

24 април
ПЕТЪК

10.00 ч. Театрално студио „Летящата класна стая”
при СОУ „Гео Милев” – Варна
Ръководител: Стела Василева-Петкова
ЕДНА ТИНЕЙДЖЪРСКА ИСТОРИЯ
от ТС „Летящата класна стая”
спектакъл на английски език
Режисьор и музикално оформление:
Стела Василева-Петкова
Хореограф: Мария Пенева

11.00 ч. Театрален състав „Ахрида”
при СОУ „Васил Левски” – Крумовград
Ръководител: Маргарита Маргаритова
БОРЯНА
от Йордан Йовков
Режисьор, сценограф и музикално оформление:
Гълъб Бочуков
Хореограф: Йорданка Мамирева”

13.00 ч. Театрална формация „Априловче”
при ОУ „Васил Априлов” – Бургас
Ръководител: Иванка Янкова
МАЛКАТА ПРИНЦЕСА
от Франсис Бърнет
Режисьор, сценограф и музикално оформление:
Иванка Янкова

14.00 ч. Театрална школа „Златното ключе”
при СОУ „Христо Ботев” – Айтос
Ръководители: Невелина Василева и Румяна Йорданова
ПРИКАЗКИ ОТ БЛИЗО И ДАЛЕЧ
от Невелина Василева и Румяна Йорданова
Режисьор, сценограф и музикално оформление:
Невелина Василева и Румяна Йорданова

15.00 ч. Клуб „Стих, мелодия, театър”
при СОУ „Христо Ботев” – Айтос
Ръководител: Татяна Йотова
КАК ЦАР ГЕНГЕР СТИГНА ДО ИСТИНАТА
от Татяна Йотова
Режисьор: Татяна Йотова
Сценограф: Таня Койчева и актьорите
Хореограф: Татяна Йотова и актьорите
Музикално оформление:
Невелина Василева и Татяна Йотова

16.00 ч. Театрално ателие „Птиците”
ПМГ „Акад. Сергей Павлович Корольов” – Благоевград
Ръководител: Павлин Славов
БУМ, БУМ, МЪРТАВ СИ
от Уилям Мастросимоне
Режисьор, сценограф и музикално оформление:
Павлин Славов

25 април
СЪБОТА

10.00 ч. Театрално студио „Реакторът”
при ПГСС „Васил Левски”- Първомай
Ръководител: Теодора Кирякова
ВЛЮБЕНИЯТ ТРИФОН ЗАРЕЗАН
Режисьори: Теодора Кирякова и Жанета Стоянова
Музикално оформление: Георги Паунов

11.00 ч. Театрален състав „Млади таланти”
при СОУ „Максим Райкович” – Лясковец
Ръководител: Даниела Райкова
СВЕКЪРВА
от Антон Страшимиров
Постановка”Даниела Райкова

13.00 ч. Театрална формация „IV-а клас”
при ОУ „Св.св. Кирил и Методии” – Първомай
Ръководител: Теодора Кирякова
СТРАШНИ СМЕШКИ
от Недялко Йорданов
откъс
Режисьор: Теодора Кирякова
Сценограф: Николина Андреева
Хореограф: Теодора Кирякова
Музикално оформление: Антоанета Вергова

14.00 ч. Театрална формация „Ефект”
СОУ „Васил Кънчов”- Враца
Ръководител: Ива Иванова-Спасова
ВЕЛИКДЕН
от Константин Илиев
откъс
Режисьор: Ива Иванова-Спасова
Изпълнител: Лъчезар Благоев

15.00 ч. Клуб „Релит”
ПГЕЕ „М.В.Ломоносов” – Горна Оряховица
Ръководител: Рена Дранкюлева
БОРЯНА
от Йордан Йовков
Постановка: Рена Дранкюлева

16.00 ч. Театрална формация „Ефект”
СОУ „Васил Кънчов”- Враца
Ръководител: Ива Иванова-Спасова
ЩУРЧЕТО
от Неда Антонова
моноспектакъл
Режисьор: Ива Иванова-Спасова
Изпълнител: Георги Митев

17.00 ч. Формация „Театър 220”
ПГЕЕ „М.В.Ломоносов” – Горна Оряховица
Ръководител: Рена Дранкюлева
МИЛИОНЕРЪТ
от Йордан Йовков
комедия
Постановка: Рена Дранкюлева

18.30 ч. Театрална формация „Класика“
при ГПЗЕ „Захарий Стоянов” – Сливен
Ръководител: Соня Келеведжиева
САМОДИВСКА ЛЮБОВ
от Соня Келеведжиева
Режисьор: Соня Келеведжиева
Сценография: екип на Театър „Класика” и Иван Бакалов
Хореография: Магдалена Луканова, Стоян Неделчев
Музикално оформление: Добромир Палушев
Асистент: Калин Бутрачков

26 април
НЕДЕЛЯ

14.00 ч. Награждаване „Училищни състави“.
Поздравителен концерт с участието на
Театрално-танцова формация „Пулс“ – Разград и
Студио за сценични изкуства „Порос”- Бургас.
Закриване на фестивала.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!