Спортистите на Бургас за 2018 година

Спортистите на Бургас за 2018 година

На пищна и изискана церемония вечер в плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ бяха връчени наградите на 10-те най-изявени спортисти и техните треньори, прославили Бургас. Отличието „Спортист на годината“ отиде при златните медалисти от Младежките Олимпийски игри в Буенос Айрес /Аржентина/ и състезатели на клуб по спортна акробатика „Бургас“ с треньор Гергана Денева – Мариела Костадинова и Панайот Димитров. Наградите на призьорите връчи кметът Димитър Николов.

Останалите бургаски шампиони допълващи призовата Десетка са: художествената гимнастичка на клуб „Черноморец“ и на националния ансамбъл – Стефани Кирякова, Атанас Божилов – състезател на клуб „Самурай Джим“ и световен шампион по кикбокс за професионалисти, Никол Андонова – състезател на клуб по лека атлетика „Европул“, Живко Гюров – състезател на клуб „Интер-92“, Иван Атанасов – състезател на боксов клуб „Победа-Черноморец“, Стоян Йорданов – състезател на клуб по борба „Бургас“, Тодор Тодоров – състезател на плувен клуб „Черноморец“, Евгений Прудниковсъстезател на Спортен карате клуб „Киокушин Спирит“, Иво Тофтев – състезател на колоездачен клуб „Черноморец“. Наградите връчиха областният управител Вълчо Чолаков, председателят на Общински съвет Костантин Луков и зам.-кметовете Красимир Стойчев и Лорис Мануелян.

За втора поредна година Община Бургас връчи призове и в други три допълнителни категории. С призове за „Млад талант“ бяха отличени Десислава Белова – състезател на плувен клуб „Черноморец“, Петър Желязков – състезател на клуб „Джудо и самбо“ и Любослав Вакльов състезател на Централен полицейски карате и джу джицу клуб. Отличието за „Спортист с увреждания“ отиде при Димитър Щерев – състезател на клуб по канадска борба „Херкулес“, а „Отбор на годината“ стана мъжкият волейболен клуб „Нефтохимик 2010“.

Класирането на най-добрите в спорта в Бургас се извърши по регламент, в който първенците се избират чрез анкети от спортните журналисти.

Ето и пълния списък на наградените:

КАТЕГОРИЯ „10-ТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА ГРАД БУРГАС И ТЕХНИТЕ ТРЕНЬОРИ ЗА 2018 ГОДИНА“

1-во място: Мариела Костадинова и Панайот Димитров състезатели на Клуб по спортна акробатика „Бургас“

–        Първо място на Младежки Олимпийски игри – два златни медала (отборно и индивидуално) – Буенос Айрес, Аржентина

–        Четвърто място на Световно първенство – Антверпен, Белгия

Треньор: Гергана Денева

2-ро място: Стефани Радославова Кирякова състезател на Спортен клуб по художествена гимнастика „Черноморец“ Бургас

– член на националния отбор ансамбъл жени по худ. гимнастика

 Световно първенство – София

–             златен медал – финал съчетание с 5 обръча

–             бронзов медал – многобой

–             шесто място – финал съчетание с 3 топки и 2 въжета

Европейско първенство – Гуадалахара, Испания

–             златен медал – финал съчетание с 3 топки и 2 въжета

–             бронзов медал – многобой

–             Четвърто място – финал съчетание с 5 обръча

Световна купа – Баку, Азербайджан

–             златен медал – финал съчетание с 5 обръча

–             златен медал – финал съчетание 3 топки и 2 въжета

–             Сребърен медал – многобой

Световна челъндж купа – Гуадалахара, Испания

–             Златен медал – многобой

–             Златен медал – финал съчетание 3 топки и 2 въжета

–             Сребърен медал – финал съчетание с 5 обръча

Световна челъндж купа – Казан, Русия

–             Сребърен медал  – финал съчетание с 5 обръча

–             Бронзов медал – многобой

–             Шесто място – финал съчетание с 3 топки и 2 въжета

Треньор: Мария Калангерова

3-то място: Атанас Христов Божилов състезател на Спортен клуб „Самурай Джим“

–             Световен шампион по кикбокс за професионалисти

–             Вицеевропейски шампион по кикбокс – Братислава

Треньор: Николай Атанасов

Две 4-ти места:

Никол Андонова състезател на Спортен клуб по лека атлетика „Европул“

–             Национална рекордьорка за девойки до 18 г.

–             Национален шампион на 60 м. гл. бягане в зала – девойки

–             Национален шампион на 60 м. преп. бягане в зала – девойки

–             Национален шампион на 100 м. гл. бягане – девойки

–             Национален шампион на 100 м. преп. бягане – девойки

–             Четвъртфинал на Световно първенство за девойки – Тампере

–             Водач в ранглистата на България за жени -100 м. с пр.

–             4-то място на Балканско първенство за девойки -100 м. пр. бягане

–             5-то място на Балканско първенство зала за девойки -60 м. преп. бягане

–             5-то място на Балканско първенство зала за девойки- 60 м.

Треньор: Петър Райков

Живко Гюров състезател на Спортен клуб „Интер -92“

–             Държавен шампион на лоу кик (ринг) – гр. Шумен

–             Държавен шампион фул контакт(ринг) – гр. Стара Загора

–             Държавен шампион лоу кик (ринг) – гр. Свиленград

–             Международен шампион стил лоу кик – Гърция

–             Носител на Вицесветовна купа стил лоу кик (ринг)- гр. Будапеща, Унгария

–             Бронзов медалист от Световно първенство – Италия

Треньор: Васил Вълков

6-то място: Иван Атанасов състезател на Боксов клуб „Победа – Черноморец“ – Бургас

–             5-то място  на Световно първенство за младежи

–             9-то място на Европейско първенство за младежи

–             1-во място Държавен личен шампионат – мъже

–             1-во място Държавен личен шампионат – младежи

–             Победител в „Национална боксова лига“

–             1-во място на Международен турнир „Емил Жечев“ -младежи

–             1-во място на Международен турнир „Адем Яшари“ за мъже – Косово

–             3-то място Международен турнир „Златна ръкавица“ – Сърбия

Треньор: Радослав Суслеков

7-мо място: Стоян Илиев Йорданов състезател на Спортен клуб по борба – Бургас

–        Двукратен републикански шампион, Най-техничен състезател

–        Бронзов медалист от Европейско първенство за кадети – Скопие, Македония

–        Бронзов медалист от Световно първенство за кадети – Загреб, Хърватска

Треньор: Николай Дачев

8-мо място: Тодор Тодоров състезател на Плувен клуб „Черноморец“ Бургас

–        национален състезател на плуване

–        Международен турнир – Благоевград:

2 място – 400св.ст.

3 място –  200св.ст.

3 място –  100св.ст.

–        3 място на Държавно отборно първенство – София на 200 св.ст.

–        Международен турнир – Варна

1 място – 200 св.ст.

2 място – 50 бът.

2 място – 400 св.ст.

3 място – 100 св.ст.

–        1 място на Държавно лично отборно първенство  мъже/жени – София  на 200 св.ст.

–        Държавно лично отборно първенство ст. възраст – София

2 място – 200 св.ст

3 място – 400 св.ст.

–        Международен турнир „Бриз“- Бургас

1 място – 200 св.ст.

2 място -400 св.ст.

2 място – 100 св.ст.

Най-бърз българин на турнира.

–        Международен турнир „Руси Русев“- Ст. Загора

1 място – 400 св.ст.

2 място – 200 св.ст.

2 място -100 св.ст.

–        Международен турнир „Спринт“- Пловдив

1 място – 200 св.ст.

1 място – 400 св.ст.

3 място – 50 св.ст.

3 място – 50 бът.

Купа за най-добър плувец на турнира и плакет за най-добър по точки на ФИНА.

–        Европейско първенство по плуване в открити води 7.5 км.- Малта. Най-предно място от всички българи – 25-то

Треньор: Люба Панайотова

9-то място: Евгений Прудников състезател на Спортен карате клуб „Киокушин Спирит“ Бургас

– 1-во място на Европейско първенство -супер тежка категория мъже +35 години в Кишинев, Молдова

– 2-ро място на Европейско първенство -супер тежка категория мъже +35 години във Варна

Треньор: Гергана Апостолова

10-то място: Иво Кирилов Тофтев състезател на Колоездачен клуб „Черноморец“ Бургас

Държавен личен отборен шампионат (ДЛОШ) – писта Пловдив

–        Шампион на:

1000 метра от място

Елиминация

Омниум

40 обиколки Скрач

100 обиколки Издръжливост по точки

Балканско първенство писта – Пловдив

2-ро място на 1000 метра от място

2-ро място  100 обиколки Издръжливост по точки

2-ро място Омниум

Треньор: Тодор Ангелов Ангелов

КАТЕГОРИЯ „СПОРТИСТ С УВРЕЖДАНИЯ“

Димитър Щерев състезател на Спортен клуб по канадска борба „Херкулес“ – Бургас.

–        Републикански шампион лява и дясна ръка – Държавно първенство 2018

–        6-то място на Европейско първенство – България

–        3-то място на Международен турнир „Златна мечка“ – Русия

–        2-ро място на Клубен международен турнир – Турция

Треньор: Станко Щерев

КАТЕГОРИЯ „МЛАД ТАЛАНТ“

1-во място: Десислава Тодорова Белова състезател на Плувен клуб „Черноморец“ Бургас

Тренира плуване от две години и половина с личен треньор Люба Панайотова. През 2018 година няма медал различен от златния в индивидуалните плувания, както два сребърни и два бронзови от щафети. Участвала е в 12 състезания и за 47 индивидуални старта е завоювала 47 златни медала- общо 51 отличия. Спечелила е също така и всички купи – 10 бр. – за най-добър състезател на турнирите, където е връчван такъв приз. Срещу нейното име са записани и всички най-добри постижения за възраст „Златна рибка“- 9-10 год. на десет дисциплини от тринадесет възможни – 50, 100, 200 м. св. стил, 50, 100 м. бътерфлай, 50, 100, 200 м. гръб, 100 и 200 м. съчетано плуване, като някой от тези рекорди са подобрявани по няколко пъти през годината. А постижението й на 100 м. св. стил е 1.04.33 е балкански рекорд с 24 годишна давност.

–        Международен турнир „Гладиатор“ – 3 златни медала + купа за най-добър състезател

–        Международен турнир „Пирин“ – Благоевград – 4 златни медала + купа за най-добър състезател

–        Турнир „Русалка“ – -Ст. Загора -4 златни медала

–        Международен турнир „Цветница“ – София – 4 златни медала + купа за най-добър състезател

–        Международен турнир „Младост“ – Пловдив – 3 златни медала, 1 бронзов медал + купа за най-добър състезател

–        Международен турнир „Talent Cup“ – София – 4 златни медала + купа за най-добър състезател

–        Международен турнир „Спартак“ – Сандански – 4 златни медала + приз за най-добър състезател

–        Турнир „Здравей лято“ – Варна – 2 златни медала

–        Турнир „Злато перки“ -3 златни медала + купа за най-добър състезател

–        Международен турнир „Бриз“ – Бургас – 4 златни медала + купа за най-добър състезател

–        Международен турнир „Замората“ – София – 9 златни медала + купа за най-добър състезател

–        Международен турнир Пловдив – 3 златни медала, 1 сребърен, 1 бронзов + купа за най-добър състезател

Треньор: Люба Панайотова

 

2-ро място: Петър Атанасов Желязков състезател на Спортен клуб „ДЖУДО И САМБО“ – БУРГАС

–        1 място на Републиканско първенство по джудо за деца

–        1 място на Международен турнир „Гладиатор“ – гр. Пловдив

–        1 място на Републиканско първенство по самбо за деца

–        1 място и 3 място на Международен турнир „Десант“ – гр. Варна

–        1 място и 3 място на Международен турнир – гр. Панагюрище

–        3 място на Балканско първенство по джудо – гр. Солун, Гърция

–        1 място и 3 място на Международен турнир – гр. Габрово

–        1 място и 2 място на Турнир  – гр. Елена

–        2 място на Международен турнир „Арена Спорт“ – гр. Пловдив

–        3 място на Международен турнир „Локомотив“ – гр. София

Треньор: Ирина Пауникова

3-То Място: Любослав Вакльов състезател на Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб Бургас

–        3 място на Световно първенство по джу джицу – Атина, Гърция

–        Златен медалист от всички турнири по джу джицу през 2018

–        Медалист от национални турнири по джудо

Треньор: Венелин Русинов

КАТЕГОРИЯ „ОТБОР НА ГОДИНАТА“

ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ „НЕФТОХИМИК 2010“ – мъже

–        Шампиони на Република България за 2018 г.

–        Носител на Купа България за 2018 г.

–        Носители на Суперкупата на България за 2018 г.

Треньор: Найден Найденов

 

Остави коментар

*

Facebook
SHARE
Следи чрез Email
Google+
http://nabrega.bg/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%81-%D0%B7%D0%B0-2018-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0.html">
Pinterest
RSS