„Приморска Перла`2017“ завърши

„Приморска Перла`2017“ завърши

На конкурса бяха аплодирани над 800 участника

Третото издание на Национални фолклорни празници „Приморска Перла“ приключи. На конкурса,  основан от маестро Стойко Стойков и провеждан  под патронажа на кмета на община Приморско д-р Димитър Германов бяха аплодирани над 800 участника от цялата страна.

Четири дни майстори на българското народно изкуство представяха фолклорното богатство на България. На амфитеатъра в морския град се изявиха певци, инструменталисти и танцьори от всички краища на страната. Те се надпяваха, надсвирваха и надиграваха в независими конкурси – за народни песни, за музиканти на народни инструменти  /гайда, гъдулка, кавал и тамбура/, конкурс за народни оркестри / битови и смесени/ и фолклорен танцов конкурс.

Всяко едно изпълнение беше стриктно проследено и оценено от компетентно жури в състав: Петър Аркалиев – зам. -директор на НУФИ „Филип Кутев“  в гр.Котел –  председател на журито, маестро Димитър Христов – композитор, диригент на ОНМ на БНР,  маестро Ваня Монева  – диригент и основател на хор *Космически гласове* , продуцент на народна музика към БНР,  маестро Стойко Стойков – основател и директор, автор на забавна музика, Евелина Христова – народна певица в *Мистерия на българските гласове* и *ЕВА* квартет , Ивайло Иванов –  хореограф, преподавател в катедра „Изкуство” във ВСУ *Черноризец Храбър*, Калиопа Трендафилова – зам. – директор на фолклорните празници  и главен експерт в отдел Култура към Община Приморско  и  Христо Йорданов – фолклорист , ръководител  на ФТА *Приморско.

В журирането се включиха и Марин Маринов – собственик на МК *Сънрайз Маринов* и управител на ФТ *Сънрайз Мюзик* , Николай Чапански – фолклорен  журналист, собственик и издател на вестник *Фолклорен хоризонт*,  Български Национален Младежки Фолклорен Съюз, Българско Национално Радио , *Радио Бургас* и TV1.

Водещ на конкурсната програми и тази година бе музикалният редактор и водещ на БНР „Радио Бургас“ Георги Янакиев.

Почетни гости на конкурса бяха виртуозният цигулар  и педагог маестро проф. Минчо Минчев, Данислав Кехайов – главен  художествен  ръководител на ФА *Пирин* – Благоевград  и популярен български народен певец, Жечка Сланинкова – видна народна певица, наричана „славеят на Странджа” и Ивайло Герасимов  – певец и продуцент.

Участниците в различните конкурси  на фолклорните празници бяха класирани по регламент и възрастова категория. Бяха връчени различни награди  – * Гран Фолк  При *, *Лауреат*, парични премии, специални и поощрителни призове, плакети, медали и дипломи,  както  и три срочни стипендии на талантливи индивидуални изпълнители.

 

Ето и всички наградени в Национални празници „Приморска перла“ 2017:

 

1 СЕПТЕМВРИ

КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА НАРОДНА ПЕСЕН                                

ОТ 8 ДО 12 ГОД.

ЛАУРЕАТ – ДОНКО МАРКОВ, 12 ГОД., НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ* ГР. ВАРНА,   ВОК. ПЕДАГОГ  ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

1-ВО МЯСТО – АЛБЕНА ГЪРБЕВА, 12 ГОД., С. ДРЯНОВО, ОБЩ. ЛЪКИ,     РЪК. РОСИЦА ЧУКАЛОВА

2-РО МЯСТО – ДАНЕЛИЯ ИВАНОВА, 10 ГОД., ГР. НОВА ЗАГОРА. РЪК. ВЕЛИНА СТАЙКОВА

3-ТО МЯСТО – ГАБРИЕЛА ГАНЕВА, 8 ГОД., ГР. ВАРНА, НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН*    1977 Г., РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

*МЛАД ИЗПЪЛНИТЕЛ* – МАРИЯ ХАЛВАДЖИЕВА, 9 ГОД., ГР. ВАРНА, НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН* 1977ГОД., РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

*ФОЛКЛОРЕН ХОРИЗОНТ*- МАГДАЛЕНА ГЕОРГИЕВА, 9 ГОД., ГР. СЛИВЕН,         НЧ *ХРИСТО БОТЕВ*, РЪК. ПЕТЯ ГРИГОРОВА

*ПРИМОРСКА ПЕРЛА*- ИВОНА НЕДЕЛЧЕВА, 9 ГОД., ГР. СЛИВЕН, НЧ *ХРИСТО БОТЕВ*, РЪК. ПЕТЯ ГРИГОРОВА

*ФОЛКЛОРЕН ИЗГРЕВ* – ИВЕЛИНА ДИМИТРОВА, 13 ГОДЛ, ГР. СЛИВЕН, НЧ *ХРИСТО БОТЕВ* ГР. СЛИВЕН

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – АЛБЕНА ГЪРБЕВА, 12 ГОД., С. ДРЯНОВО,          ОБЩ. ЛЪКИ, РЪК. РОСИЦА ЧУКАЛОВА

КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА НАРОДНА ПЕСЕН                            

ОТ 13 ДО 18 ГОД.

*ГРАН ФОЛК ПРИ* ЗА ОПРЕДЕЛЕНИ ЗАСЛУГИ  – ЕФИ СТЕФАНОВА, 15 ГОД., НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ* ГР. ВАРНА. ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

*ГРАН ФОЛК ПРИ* ЗА ОПРЕДЕЛЕНИ ЗАСЛУГИ – ПЕТЯ ПАНЕВА – 17 ГОД.,          НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ*,  ГР. ВАРНА ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

ЛАУРЕАТ – ПЕТЯ ПАНЕВА – 17 ГОД., НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ*, ГР. ВАРНА ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

1-ВО МЯСТО –  ЕФИ СТЕФАНОВА, 15 ГОД., НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ* ГР. ВАРНА. ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

2-РО МЯСТО – ИВАН СТОЯНОВ ХРИСТОВ, 16 ГОД., НУФИ
*ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ

3-ТО МЯСТО – СИЯНА АТАНАСОВА, 14 ГОД., НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ*              ГР. ВАРНА, ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

*МЛАД ТАЛАНТ* – РАДОСТИНА ИВАНОВА, 17 ГОД., НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ

*СТРАНДЖАНСКИ НАПЕВ* – СТИЛЯНА-РОСА МАТЕВА, 16 ГОД., НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ*, ГР. КОТЕЛ

*СТИЛОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ* – МАРИЯ СТЕФАНОВА, 16 ГОД., НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ* ГР. ВАРНА, ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

*ПРИМОРСКА ПЕРЛА* – ДАЙНА ГРИГОРОВА, 16 ГОД., НЧ *ХРИСТО БОТЕВ*,  ГР. СЛИВЕН, РЪК. ПЕТЯ ГРИГОРОВА

*НАГРАДА НА БНР* – РАДОСТ РАЙНОВА, 16 ГОД., НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ*     ГР. КОТЕЛ

*ВИДЕОКЛИП СЪНРАЙЗ МЮЗИК* – ЕФИ СТЕФАНОВА, 15 ГОД., НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ* ГР. ВАРНА. ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – ТЕОДОРА ИВАНОВА – 18 ГОД., НЧ *ДЯДО ИВАН АРАБАДЖИЯТА* 1926Г., С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА, РЪК. РАДОСЛАВ ИВАНОВ

КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА НАРОДНА ПЕСЕН –                                     ВОКАЛНИ ФОРМАЦИИ ДО 18 ГОД.

*ГРАН ФОЛК ПРИ * ЗА ОПРЕДЕЛЕНИ ЗАСЛУГИ – ДФ *АЕДА*, ГР. НОВА ЗАГОРА, РЪК. ВЕЛИНА СТАЙКОВА

* ЛАУРЕАТ – ВОКАЛЕН ДУЕТ ДОНКО МАРКОВ И ПЕТЯ ПАНЕВА  – НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ* ГР. ВАРНА, ВОК. ПЕДАГОГ ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

1-ВО МЯСТО  –  ДФ *АЕДА*, ГР. НОВА ЗАГОРА, РЪК. ВЕЛИНА СТАЙКОВА

2-РО МЯСТО  –  ДФФ *ШАРЕНИ МЪНИСТА* , ГР. ПИРДОП, ОБЛ. СОФИЯ,             НЧ *НАПРЕДЪК 1869 *, РЪК. МАРИЯНА ВЪРБАНОВА

3-ТО МЯСТО  –  ДФГ ПРИ НЧ*ПРОБУДА 1927* , С. САМОРАНОВО , РЪК. СИЛВИЯ ГЕРГИНОВА

 *ПРИМОРСКА ПЕРЛА* –  ВГ *СЛАВЕЙЧЕ* , ШКОЛА ЗА НАРОДНО ПЕЕНЕ КЪМ  НЧ*ХРИСТО БОТЕВ* ГР. СЛИВЕН, РЪК. ПЕТЯ ГРИГОРОВА

*МЛАДИ ТАЛАНТИ*  – ДФС *НЕРАНЗА* ГР.ВАРНА , НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН 1977*, ГР. ВАРНА, ОК. ПЕДАГОГ КИЧКА ХРИСТОВА

*НАГРАДА НА БНР*  – ДФС *НЕРАНЗА* ГР.ВАРНА , НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН 1977*, ГР. ВАРНА, ОК. ПЕДАГОГ КИЧКА ХРИСТОВА

2 СЕПТЕМВРИ

КОНКУРС *ВИРТУОЗИ НА НАРОДНИТЕ ИНСТРУМЕНТИ*                ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ ОТ 8 ДО 16 ГОД.

ГРАН ФОЛК ПРИ – СТОЯН ДАМЯНОВ, 15 ГОД., ТАМБУРА, С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА, ОБЛ. ПЛОВДИВ

ЛАУРЕАТ – РАДОСЛАВ ДИМИТРОВ ,  14 ГОД., ГАЙДА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ*, ГР. КОТЕЛ, РЪК. ДАНАИЛ ЕНЧЕВ

1 – ВО МЯСТО – СИМЕОН ИЛИЕВ, 13 ГОД., ГЪДУЛКА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ*

 2 – РО МЯСТО – ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ, 14 ГОД. КАВАЛ, НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ* ГР. ВАРНА, РЪК. ДИМО ЖЕЛЕВ

3-ТО МЯСТО – МАРТИН ИВАНОВ, 15 ГОД., ГЪДУЛКА, ГР. ВАРНА, НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ*, ПРЕПОДАВАТЕЛ СИМЕОН СИМЕОНОВ

*МЛАД ТАЛАНТ* – МИЛЕН СТАНОЕВ, 9 ГОД., ГЪДУЛКА, СОУ *ГЕОРГИ РАКОВСКИ*, ГР. КОТЕЛ

*МЛАД ВИРТУОЗ* – БОЖИДАР МАРИНОВ, 10 ЛВ., ГАЙДА, ОУ *АНТОН СТРАШИМИРОВ* ГР. ВАРНА, ПРЕПОДАВАТЕЛ НЕДКО ЦАРЕВ

*ФОЛКЛОРЕН ХОРИЗОНТ* – АСЕН СТАНОЕВ, 12 ГОД., НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ

*СТИЛОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ* – АТАНАС ИВАНОВ, 12 ГОД., ГАЙДА, СОУ *СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ* ГР. СРЕДЕЦ

ВИДЕОКЛИП *СЪНРАЙЗ МЮЗИК* – ТЕОДОСИ ИВАНОВ, 15 ГОД., КАВАЛ, ГР. ВАРНА, НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ*, ПРЕПОДАВАТЕЛ ДИМО ЖЕЛЕЗОВ

НАГРАДА ОТ БНМФС – СТЕФАН АВРАМОВ, 15 ГОД., НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ, РЪК. ХРИСТИНА КОЙЧЕВА

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – СТОЯН ДАМЯНОВ, 15 ГОД., ТАМБУРА,                      С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА, ОБЛ. ПЛОВДИВ

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – АТАНАС ИВАНОВ, 12 ГОД., ГАЙДА, СОУ *СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ* ГР. СРЕДЕЦ

 

КОНКУРС *ВИРТУОЗИ НА НАРОДНИТЕ ИНСТРУМЕНТИ*                     ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НАД 17 ГОД.

ГРАН ФОЛК ПРИ – ИЛИЯ УЧИКОВ, 43 ГОД., ГАЙДА, НЧ *РОДОПСКА ИСКРА 1880*, ГР. ЧЕПЕЛАРЕ

ЛАУРЕАТ – ДАМЯН ЙОРДАНОВ, 20 ГОД., КАВАЛ, ГР. ВАРНА, АМТИИ ГР. ПЛОВДИВ, ПРЕПОДАВАТЕЛ ПРОФ. Д-Р ЛЮБЕН ДОСЕВ

1-ВО МЯСТО – ТОДОР ДИМИТРОВ, 51 ГОД., ГАЙДА, ГР. КАРНОБАТ

2-РО МЯСТО – МАТЕЙ СТАНЕВ, КАВАЛ, ГР. ВАРНА, НУИ *ДОБРИ ХРИСТОВ*, ПРЕПОДАВАТЕЛ ДИМО ЖЕЛЕВ

3-ТО МЯСТО – ХАЛИЛ МОЛКОЧЕВ, 17 ГОД., ТАМБУРА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ, РЪК. ХРИСТИНА КОЙЧЕВА

*СТИЛОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ* – ЙОРДАН ТОПАЛОВ, 18 ГОД., ГАЙДА, С. ДРЯНОВО, ОБЩ. ЛЪКИ, РЪК. РОСИЦА ЧУКАЛОВА

*СТРАНДЖАНСКА ЛИРА*- БАЙРАМ ХАМЗОВ, 17 ГОД., ТАМБУРА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ*, ГР. КОТЕЛ, РЪК. ХРИСТИНА КОЙЧЕВА

*НАДСВИРВАНЕ* – МЕТИН НЕДЖИБОВ, 17 ГОД., ГЪДУЛКА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ, РЪК. ТОДОР ПЕТРОВ

*ПРИМОРСКА ПЕРЛА* – КЕМАЛ МОЛЛОВ, 16 ГОД., ТАМБУРА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ, РЪК. ХРИСТИНА КОЙЧЕВА

*ФОЛКЛОРЕН ИЗГРЕВ* – БОРИМИР КРИСТИЯНОВ, 17 ГОД., ТАМБУРА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ, РЪК. ХРИСТИНА КОЙЧЕВА

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – РАДОСЛАВ ИВАНОВ, 258 ГОД., ГАЙДА, С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ДЕЯН НИКОЛОВ,           18 ГОД., ГАЙДА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ*, ГР. КОТЕЛ, РЪК. ПЛАМЕН ДУКОВ

НАГРАДА ЗА УЧАСИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ДИМИТЪР ДИМИТРОВ, 17 ГОД., КАВАЛ, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ

КОНКУРС ЗА НАРОДНИ ОРКЕСТРИ – СМЕСЕНИ И БИТОВИ

ЛАУРЕАТ – ОРКЕСТЪР *РУПЦИ*, ГР. СРЕДЕЦ, ОБЛ. БУРГАС, РЪК. СТАМЕН ГАРДЖЕВ

1-ВО МЯСТО – ОРКЕСТЪР *ПЪСТРИЧА* ГР. КАРНОБАТ

2-РО МЯСТО – ТАМБУРАШКИ ОРКЕСТЪР ПРИ НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ С РЪК. ХРИСТИНА КОЙЧЕВА

3-ТО МЯСТО – ОРКЕСТЪР *ПРИМОРСКО* ГР. ПРИМОРСКО, НЧ *САМООБРАЗОВАНИЕ 1919*, РЪК. ХРИСТО ЙОРДАНОВ

*СТРАНДЖАНСКА ЛИРА* – ОРКЕСТЪР *ОРФЕОНИ* ГР. ВАРНА, РЪК. НИКОЛАЙ ДОКТОРОВ

*НАГРАДА НА ДИРИГЕНТА НА ОНМ НА БНР* – ДЕТСКИ ОРКЕСТЪР *ВАРНЕНЧЕТА* ГР. ВАРНА. ОУ *АНТОН СТРАШИМИРОВ*, РЪК. НИКОЛАЙ ДОКТОРОВ

*ПРИМОРСКА ПЕРЛА* – ОРКЕСТЪР *СЛЪНЧЕВ ЛЪЧ*, ГР. ВАРНА, СУПЦ *Д-Р АНАСТАСИЯ ЖЕЛЯЗКОВА*, РЪК. НИКОЛАЙ ДОКТОРОВ

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – ОРКЕСТЪР *ПРИМОРСКО* ГР. ПРИМОРСКО, НЧ *САМООБРАЗОВАНИЕ 1919*, РЪК. ХРИСТО ЙОРДАНОВ

*СТИЛОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ* – ДУО *ГАЙДИ* НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ

3 СЕПТЕМВРИ

КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА НАРОДНИ ПЕСНИ

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НАД 18 ГОД.

ЛАУРЕАТ – ТЕОДОРА КОЙЧЕВА, ГР. КАРНОБАТ КЪМ НЧ *ДИМИТЪР ПОЛЯНОВ 1862*

1-ВО МЯСТО – МАРИАНА ЕВТИМОВА ПРИ НЧ *РОДОПСКА ИСКРА 1890 Г.* ГР. ЧЕПЕЛАРЕ

2-РО МЯСТО – ДЕНКА ТОДОРОВА, С. ЯСНА ПОЛЯНА КЪМ НЧ *ЛЕВ ТОЛСТОЙ*

3-ТО МЯСТО – НАДЕЖДА ЧИЛИНГИРОВА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ, РЪК. ЧОНКА ЧАЛЪКОВА

*ПРИМОРСКА ПЕРЛА* – МАРИНА ИЛИЕВА, ГР. ВАРНА КЪМ НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН 1977 Г.* РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

*СТРАНДЖАНСКИ НАПЕВ* – ЙОРДАНКА ЯЛЪМОВА, ГР. БУРГАС

*ОТДЕЛ КУЛТУРА* – ЕМИЛИЯ ГРИГОРОВА, НЧ *СТУБЛА 2012 Г.*

*СТИЛОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ* – ЕЛЕНА МИХОВА, С. ЗЛАТИТРАП, РЪК. РАДОСЛАВ ИВАНОВ

*НАГРАДА НА БНМФС* – МАРИЯ СТЕФАНОВА, НЧ *ВАСИЛ ЛЕВСКИ – ГАЛАТА 1927* ГР. ВАРНА, РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – ИВАНКА ДИМИТРОВА, ГР. ДОБРИЧ, ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ *ЕВРОПЕЙСКИ ГЛАСОВЕ*

*ВИДЕОКЛИП ОТ СЪНРАЙЗ МЮЗИК ТВ* – ГЕОРГИ ИЛИЕВ, ГР. ЦАРЕВО

*СПЕЦИАЛНА НАГРАДА – ЗАСЛУГИ ЗА СЪХРАНЕНИЕ ЗА БЪЛГАРСКИЯ ФОЛКЛОР* – РАДОСЛАВ ИВАНОВ, С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ДЕЛЯНА МИТЕВА, НУФИ *ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ, РЪК. АЛИДА МИХАЛЕВА

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – РУСКА ХРИСТОВА, ГР. ВЕЛИКО ТЪРНОВО

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – БОРИСЛАВ БОРИСОВ, ГР. ВИДИН

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – МИЛКА НАЙДЕНОВА, С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА КЪМ НЧ *ДЯДО ИВАН АРАБАДЖИЯА* РЪК. РАДОСЛАВ ИВАНОВ

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – НИКОЛАЙ КЕРЕЛИЙСКИ, НЧ *СТУБЛА 2012*, РЪК. ЕМИЛИЯ ГРИГОРОВА

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – МИМИ ДИМИТРОВА, ГР. ВАРНА КЪМ НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН 1977* РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА НАРОДНИ ПЕСНИ –                                      ВОКАЛНИ ФОЛКЛОРНИ ФОРМАЦИИ НАД 18 ГОД.

НЕОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

ГРАН ФОЛК ПРИ – СМЕСЕН ХОР *КАЛИФЕР ВОЙВОДА* ГР. КАЛОФЕР, РЪК. НАНЬО ЧОЛПАНОВ

ЛАУРЕАТ – ПРЕДСТАВИТЕЛЕН ФОЛКЛОРЕН ХОР ЗА ИЗВОРЕН ФОЛКЛОР, С. КРЕПОСТ, ОБЛ. ХАСКОВО, НЧ *СЕЛСКА ПРОБУДА 1927*, РЪК. НЕДЯЛКА КОЛЕВА

1-ВО МЯСТО – ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ *ОРФЕЙ* ГР. ЧЕПЕЛАРЕ, НЧ *РОДОПСКА ИСКРА 1880*, РЪК. ИЛИЯ УЧИКОВ

2-РО МЯСТО – ПЕВЧЕСКА ГРУПА С.КОСТИЕВО, ОБЩ. МАРИЦА, НЧ *НИКОЛА ВАПЦАРОВ 1928* РЪК. БОЯНА ДЖОГЛОВА

3-ТО МЯСТО – ВОКАЛНО ТРИО *АВЛИГА*, НЧ *ПЕЙО ЯВОРОВ 1978*, ГР. ДУПНИЦА, РЪК. РАЙНА ХРИСТОВА

*ПРИМОСКА ПЕРЛА* – ЖЕНСКА ПЕВЧЕСКА ГРУПА*ДИКАНИ, С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА, НЧ *ДЯДО ИВАН АРАБАДЖИЯТА*, РЪК. РАДОСЛАВ ИВАНОВ

*НАГРАДА НА БНР* – МЪЖКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА *ЗДРАВЕЦ*, С. ЗДРАВЕЦ, ОБЩ. АВРЕН, НЧ *ХРИСТО СМИРНЕНСКИ 1926*, РЪК. ДИМИТЪР СТОЙКОВ

*СЪНРАЙЗ МЮЗИК* – СМЕСЕНА ФОЛКЛОРНА ГРУПА КЪМ НЧ *ПРОБУДА 1927* С. САМОРАНОВО, ОБЩ. ДУПНИЦА, ОТГ. МАРИЯ КЬОСЕВА

*АВТЕНТИЧНО ИЗПЪЛНЕНИЕ* – ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР С. МЕДНИКАРОВО, ОБЩ. ГЪЛЪБОВО, НЧ *РАЗВИТИЕ 1921* РЪК. ПАВЛИНКА ТОДОРОВА

*ФОЛКЛОРЕН ХОРИЗОНТ* – ЖЕНСКА ПЕВЧЕСКА ГРУПА С. ДЕБРЪЩИЦА, ОБЩ. ПАЗАРДЖИК, РЪК. МИЛКА КУЗЕВА

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – ЖЕНСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА *ДЕТЕЛИНА* СЪС СОЛИСТИ МАРИЙКА СТАЛЕВА И РОСИЦА ТОДОРОВА ПРИ ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ *БРАЦИГОВО*, РЪК. МАРИЙКА СТАЛЕВА

ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ТРИО *ДИКАНИ* С. ЦАРАЦОВО, ОБЩ. МАРИЦА, НЧ *ДЯДО ИВАН АРАБАДЖИЯТА 1926*, РЪК. РАДОСЛАВ ИВАНОВ

ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ДУО *НАСТРОЕНИЕ* ПРИ КЛУБ НА ПЕНСИОНЕРА, С. РЕСИЛОВО, ОБЩ. СЕПАРЕВА БАНЯ, РЪК. ВЕНЦИСЛАВ ДЖАДЖАРОВ

ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ФОЛКЛОРНА ГРУПА *БРОЕНИЦА* КЪМ НЧ *ДОБРОГЛЕД 2005*, ОБЛ. ВАРНА

ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ЖЕНСКА ФОЛКОРНА ГРУПА *ЗОРНИЦА* ГР. ДОБРИЧ, ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ *ЕВРОПЕЙСКИ ГЛАСОВЕ*, РЪК. ИВАНКА ДИМИТРОВА

ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР С. АСПАРУХОВО, ОБЛ. ДЪЛГОПОЛ, НЧ *ДОБРИ ИВАНОВ 1894*, РЪК. СТЕФАНКА ВЪЛЧЕВА

ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ВОКАЛНО ДУО *НУФИ ФИЛИП КУТЕВ* ГР. КОТЕЛ

КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА НАРОДНИ ПЕСНИ –                                      ВОКАЛНИ ФОЛКЛОРНИ ФОРМАЦИИ НАД 18 ГОД.

ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

ЛАУРЕАТ – ФОЛКЛОРЕН КВАРТЕТ *МАРТЕНИЦА* ГР. ВАРНА, НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН 1977*, РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

*ЗЛАТНА ЛИРА* – ХОРОВА ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ *НЕРАНЗА*, ГР. ВАРНА, НЧ *ЕЛИН ПЕЛИН 1977*, РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

*ОРФЕЙ* – ЖЕНСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА – *РОСНА КИТКА* ГР. ДОБРИЧ, КЛУБ *ДИМЯТ*, РЪК. ЕЛЕНА ЖЕЛЯЗКОВА

*НАГРАДА НА БНР* – НАРОДЕН ХОР НА ПРЕДСТАВИТЕЛЕН АНСАМБЪЛ ГР. РАКОВСКИ, НЧ *СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ 1908*, ДИРИГЕНТ КАТЯ БАШЕВА

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – ЖЕНСКА ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ *ГАЛАТЕЯ* – ГР. ВАРНА, НЧ *ВАСИЛ ЛЕВСКИ – ГАЛАТА 1927* ГР. ВАРНА, РЪК. КИЧКА ХРИСТОВА

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ГРУПА *РОСНА КИТКА*С. СТУБЕЛ, ОБЩ. МОНТАНА, НЧ *СТУБЛА 2012*

4 СЕПТЕМВРИ

ТАНЦОВ КОНКУРС – ТАНЦОВИ СЪСТАВИ ДО 18 ГОД.

ЛАУРЕАТ – ТАНЦОВ СЪСТАВ *КАРНОТА* ГР. КАРНОБАТ, РЪК. СТЕФКА БИНЕВА

1-ВО МЯСТО – ТРЕДСТАВИТЕЛЕН ТАНЦОВ СЪСТАВ *ЧАВДАР*, ГР. ПАЗАРДЖИК ПРИ МЛАДЕЖКИ ДОМ С РЪК. ИВАН И РЕНИ АНДРОВИ

2-РО МЯСТО – КАМЕРЕН СЪСТАВ ПРИ НУФИ *ШИРОКА ЛЪКА*

3-ТО МЯСТО – ДЕТСКО-ЮНОШЕСКИ ТАНЦОВ СЪСТАВ *ЗОРНИЦА* ГР. СУНГУРЛАРЕ, ОБЛ. БУРГАС, РЪК. ТОНЧО КИСЬОВ

*ПРИМОРСКА ПЕРЛА* – ДЕТСКИ ТАНЦОВ СЪСТАВ *ВЕСЕЛО ХОРЦЕ* ГР. ВЕЛИКИ ПРЕСЛАВ. РЪК. НИНА ДЕНЕВА

*ХОРЕОГРАФИЯ* – ДЕТСКО-ЮНОШЕСКИ ТАНЦОВ СЪСТАВ *ЯНИЦА* ГР. ЕЛХОВО, ХОРЕОГРАФ СЕВДАЛИН ТРЕНДАФИЛОВ

*МЛАДИ ТАНЦЬОРИ* – ДЕТСКО-ЮНОШЕСКИ ТАНЦОВ СЪСТАВ *ЗОРНИЦА* ГР. КОСТИНБРОД, НЧ *ИВАН ВАЗОВ* ХОРЕОГРАФ ДИМИТЪР НИКОЛОВ

*ФОЛКЛОРЕН ХОРИЗОНТ* – ПРЕДСТАВИТЕЛЕН ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ АНСАМБЪЛ *ЗДРАВЕЦ* ГР. КАМЕНО, НЧ *ПРОСВЕТА*, РЪК. ДИМИТРИНА БАКАЛОВА

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – ДТС *ПРИМОРЧЕ* , ХОРЕОГРАФ МАРИЯ ВЪРБАНОВА

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ДЕТСКА ТАНЦОВА ШКОЛА ГР. КАМЕНО, ОБЛ. БУРГАС, НЧ *ПРОСВЕТА* РЪК. ДИМИТРИНА БАКАЛОВА

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ТАНЦОВ СЪСТАВ *СТУБЛА* С. СТУБЛА, ОБЩ. МОНТАНА, НЧ *СТУБЛА*, ХОРЕОГРАФ БОЯН ГЕОРГИЕВ

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ТАНЦОВ СЪСТАВ *СЛЪНЦЕ*, ГР. РУСЕ, ХОРЕОГРАФ ПЕНКА ФИЛИПОВА

ТАНЦОВ КОНКУРС – ТАНЦОВИ СЪСТАВИ НАД 18 ГОД.

ГРАН ФОЛК ПРИ – МАСКАРАДНА ГРУПА *КУКЕРИ* С. ЧЕЛНИК, НЧ *ЗОРА 19*30*, ОБЩ. ТУНДЖА, ОБЛ. ЯМБОЛ, РЪК. РОСЕН ДИМИТРОВ

ЛАУРЕАТ – ПРЕДСТАВИТЕЛЕН ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ *СЛАВИ БОЙКИН* КЪМ НЧ *СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ* ГР. РАКОВСКИ, ХУД. РЪК., ВЕЛИЗАР ВАСИЛЕВ

1-ВО МЯСТО – АНСАМБЪЛ ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР КЪМ НЧ *ДОНЧО МИХАЙЛОВ 1906 * С. БАБУК, ОБЛ. СИЛИСТРА, РЪК. НЕНО ПЕТРОВ

2-РО МЯСТО – ТАНЦОВ АНСАМБЪЛ *ЮЖНЯЧЕ* ГР. СТАМБОЛИЙСКИ, ОБЛ. ПЛОВДИВ, ОБЛ. ПЛОВДИВ, ХОРЕОГРАФ ЖАНЕТА ИВАНОВА

3-ТО МЯСТО – ТАНЦОВ СЪСТАВ *СЕВЕРНЦИТЕ* ГР. ВЪЛЧЕДРЪМ, НЧ *РАЛО 1890* ОБЩ. МОНТАНА, ХУД. РЪК. КАМЕЛИЯ САВОВА

*ПРИМОРСКА ПЕРЛА* – ХОЛКЛОРНА ТАНЦОВА ГРУПА *ЗДРАВЕЦ* НЧ *ХРИСТО СМИРНЕНСКИ 1926* С. ЗДРАВЕРЦ, ОБЩ. АВРЕН

*ХОРЕОГРАФИЯ* – ТАНЦОВ СЪСТАВ С. ДОЛНА СТУДЕНА, НЧ *ПРОБУДА 1923* ОБЛ. РУСЕ, РЪК. МОНИКА БОРИСОВА

*АВТЕНТИЧНО ИЗПЪЛНЕНИЕ* ПРЕДСТАВИТЕЛЕН АНСАМБЪЛ ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР ГР. КАМЕНО, НЧ *ПРОСВЕТА 1927*, ОБЛ. БУРГАС. ХУД. РЪК. ДИМИТРИНКА БАКАЛОВА

*ФОЛКЛОРЕН ХОРИЗОНТ* – ТАНЦОВ СЪСТАВ *БРАЦИГОВО* КЪМ  ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ *БРАЦИГОВО* ГР. ДОБРИЧ, РЪК. СЛАВИ БОЖКОВ

*ОТДЕЛ КУЛТУРА* – ТАНЦОВ СЪСТАВ *ХОП-ТРОП* С. КОСТИЕВО, ОБЩ. МАРИЦА, РЪК. ЕЛЕНА ПУЛИШЕВА

*ФОЛКОРЕН ИЗГРЕВ* – ТАНЦОВА ФОРМАЦИЯ *ПАЛАВИ НОЖИНКИ* ГР. ГОЦЕ ДЕЛЧЧЕВ, ОБЛ. БЛАГОЕВГРАД, ХОРЕОГРАФ ГЕОРГИ МИШЕВ

*НАГРАДА НА ПУБЛИКАТА* – ФОЛКЛОРНА ТАНЦОВА ФОРМАЦИЯ *КАЛИНА* ГР. БЕЛОГРАДЧИК, С РЪК. АНА ДИМИТРОВА СЪС СЪПРОВОД НА МЛАДЕЖКИ ДУХОВ ОРКЕСТЪР *БЕЛОГРАДЧИК* С РЪК. АНГЕЛ ДЖУНИНСКИ

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ФОЛКЛОРНА ТАНЦОВА ФОРМАЦИЯ            *РАМОНДА*, ГР. БЕЛОГРАДЧИК С РЪК. АНА ДИМИТРОВА СЪС СЪПРОВОД НА МЛАДЕЖКИ ДУХОВ ОРКЕСТЪР *БЕЛОГРАНЧИК* С РЪК АНГЕЛ ДЖУНИНСКИ

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – КАМЕРЕН СЪСТАВ КЪМ НЧ *БРАЦИГОВО* ГР. ДОБРИЧ, РЪК. СЛАВИ БОЖКОВ

НАГРАДА ЗА УЧАСТИЕ И ВИСОКО ХУД. ИЗПЪЛНЕНИЕ – ТАНЦОВА ФОРМАЦИЯ *ЕЛША* С. ЕЛШИЦА, ОБЩ. ПАНАГЮРИЩЕ, НЧ *ВАСИЛ ЛЕВСКИ 1925* РЪК. ДИЛЯНА АЛЕКСАНДРОВА

Остави коментар

*

Facebook
SHARE
Следи чрез Email
Google+
http://nabrega.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B02017-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B8.html">
Pinterest
RSS